Cykloturistika

Město Sokolov je velmi dobře napojené na soustavu značených cyklotras a cyklostezek. Pozvolná krajina údolí řeky Ohře s malým převýšením je vhodná výlety rodin s dětmi. Trasy ve Slavkovském lese jsou obtížnější. Jejich výhodou je malý automobilový provoz. Trasy v Krušných horách splňují veškeré požadavky cyklistů od lehkých tras po náhorní plošině až po obtížné trasy nebo terénní treky. Město Sokolov má šest okružních tras které Vás zavedou po nejkrásnějších místech města a nejbližšího okolí. Lze se vydat za historií na Loket, nebo loupežníky na Chlum sv. Máří a nebo si prohlédnout jak se doluje uhlí povrchovým způsobem. Přes Sokolov jezdí tzv. cyklobusy, které Vás rozvezou i s kolem do atraktivních cyklistických lokalit. Více zjistíte na cykloportálu karlovarského kraje www.kr-kalovarsky.cz.