Zajímavosti pro děti

Hrad a zámek Bečov

V překrásném údolí řeky Teplé v Bečově ční monumentální areál hradu a zámku. Mimo klasické a komentované prohlídky si pro Vás děti připravili mnoho zábavných akcí. Můžete se například stát opravdovými šlechtici, obléci si historický kostým nebo se stát archeologem. Pokud se vydáte s rodiči na prohlídku zámku můžete si jí zpestřit zatoulaných oveček nebo průvodce Mauřík ti poodhalí některá tajemství zdejšího největšího pokladu. Prostě hrad je plný zážitků.

Park Boheminium

Na okraji světoznámých lázní Mariánské Lázně najdete u nás ojedinělý park plný historie. V krásném prostředí si zde můžete prohlédnout dokonalé makety významných stavebních a technických památek naší republiky. Makety jsou vyrobeny se všemi rozhodujícími detaily v měřítku 1:25. Stojí tu vedle sebe například hrad Karlštejn, zámek Červená Lhota nebo modely železnice nebo lodí. Prostě Česká republika na jednom místě.

Dětský ráj

Rájem pro děti je doopravdy areál Svatošky dětský ráj dislokovaný na břehu řeky Ohře nedaleko unikátních Svatošských skal, které jsou opředeny mnoha mýty a místo si také oblíbil věhlasný básník J.W. Goethe. Areál nejlépe přístupný na kole, pěšky nebo po vodě nabízí mnoho atrakcí pro malé i velké. Areál je řešen v duchu „souladu s přírodou“ nabízí také občerstvení i ubytování. Zajímavostí je zdejší chov indiánských koní plemene Appaloosa na kterých se můžete svézt.

IQ prostor

V Parkohotelu v Sokolově naleznete velmi zajímavou volnočasovou aktivitu, která osloví nejenom děti všeho věku. V IQ prostoru jsou soustředěny interaktivní exponáty kde si můžete hrát ale také přemýšlet. Tyto exponáty jsou doplněny reálnými hlavolamy různé obtížnosti a velmi zajímavými nástěnnými IQ exponáty, které zvyšují vaši zručnost a fantazii. Ve virtuálním IQ prostoru si můžete, pomocí uzavřeného televizního systému na hotelovém pokoji, řešit různé zajímavé kvízy, které podporují logické myšlení a rychlé uvažování. Využijete-li k tomu wellness hotelovou nabídku krásně si odpočinete.

Záchranná stanice

Na nejsevernějším výběžku našeho regionu v horské obci Bublava naleznete záchranou stanici Drosera pro zvířata, která se stará o odborné ošetření s následnou péčí i zraněnou zvěř. Záchranná stanice je členem Národní sítě záchranných stanic pro oblast Karlovarského kraje a můžete si zde zvěř nejenom prohlédnout, ale také adoptovat.