Vodní turistika

Ohře

Vodácky nepřitažlivější je řeka Ohře. Prakticky celý rok sjízdná řeka je živá, zábavná a na jaře občas pěkně divoká. Přímo u řeky najdete potřebný servis včetně půjčoven. Vodácky je využitelná od z Chebu. Nepřitažlivější a nejhezčí je řeka mezi Sokolovem a Kláštercem, kde teče v meandrech a skalnatých soutěskách. Obtížnost v tomto úseku je od ZWC po WW I+. Odvážnější vodáci si v období jarního tání zpestřují život sjezdem rozvodněné řeky Svatavy. Zdejší kamenitá koryt už vyžadují trochu zkušenosti a zručnosti. Kolem řeky je osazeno 69 informačních tabulí, které vám poskytnou zajímavé informace nejenom o řece.

Svatava

Řeka Svatava prakticky půli region Sokolovsko na západní a východní část. Vodácky je využitelná od Kraslic v délce asi 30km. Obtížnost horního úseku do Oloví je WW II-I. Dolní úsek až do Sokolova má obtížnost WWI (ZW). Než se vydáte sjíždět tuto řeku je potřeba si zjistit její splavnost a také dát pozor na různé překážky v řece ( stromy apod.). Řeka Svatava protéká krásným lesnatým údolím, které se pod Rotavou výrazně svírá.