Outdoorové možnosti

Je spousta způsobů, jak si pročistit hlavu a zapomenou na každodenní starosti a alespoň na chvíli žít jen právě prožívaným okamžikem. Záleží jen na Vás. Láká Vás nekonečný prostor modrého nebe, obnažené skály, divoké řeky nebo uměle vytvořené překážky. Toto lze v nejbližším okolí Sokolova nabídnout. Chybí snad jen to moře.

Horolezectví

Na Strašidlech

Nedaleko města Horní Blatná se nachází skalní oblast Na Strašidlech. Stěny jsou vysoké od 6-25 metrů. Leze se po plotnách, spárech a jsou tu i sokolíci, kouty, komíny i krátká hřebenovka. Obtížnost 1 - 7.

Svatošské skály

Mezi Loktem a Karlovými Vary se nad řekou Ohře vypínají Svatošské skály. Přírodní výtvor má mnoho skalních pilířů, hranolů a jehlanů. Podle pověsti se jedná o zkamenělý svatební průvod. Jednotlivé skály byly jsou po něm pojmenovány - například Ženich, Nevěsta, Muzikanti, Svědci. Bizarní tvary žuly byly roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památka. Obtížnost 4-8.

Lezecká stěna Mariánské Lázně

V Městském domě dětí najdete umělou lezeckou stěnu o výšce 2 m s plochou 100m2. Lezecké cesty s různou obtížností jsou vhodné jak pro pokročilé tak i pro začínající lezce.

Lanové centrum Mariánské Lázně

Dobrodružné lanové centrum a laňáček je pro Vás otevřeno v Mariánských Lázních nedaleko středu města. Čeká na Vás 19 vysokých lanových překážek ve výšce 10 metrů pro dospělé. Pro nejmenší je připraven laňáček - překážková dráha plná dobrodružství.

Lanový park Loket

Lanový park snad s nejkrásnější vyhlídkou na gotický hrad Loket nabízí jeden okruh pro malé i velké. Celkem 11 překážek je ve výšce od 4 do 9 m. Součástí parku je i tzv. „Barmský most“.